Μετά το πρωτάθλημα, η Λυών κατέκτησε και το κύπελλο Γαλλίας. Οι “Λιονέ” επικράτησαν στο “Παρκ Ντε Πρενς” του Παρισιού της Παρί Σεν Ζερμέν με 1-0 στην παράταση, αφού η κανονική διάρκεια του αγώνα τελείωσε χωρίς σκορ.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και έγειρε την πλάστιγκα πέτυχε στο 12ο λεπτό του έξτρα χρόνου ο Σίδνεϊ Γκοβού. Ο Γάλλος διεθνής έπιασε ένα διαγώνιο σουτ από το ύψος του πέναλτι και σε πλάγια θέση, μη αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον Αλόνζο.

Λυών (Αλέν Περέν): Κουπέ, Ρεβεγιέρ, Μπουμσόνγκ, Σκιλασί, Γκρόσο, Τουλαλάν, Κάλστρομ (68΄Μποντμέρ), Ζουνίνιο (117′ Κλερκ), Γκοβού, Μπενζεμά, Φρεντ (73′ Κεϊτά).

Παρί Σεν Ζερμέν (Πολ Λε Γκουέν): Αλόνζο, Καμαρά, Αρμάντ, Μπουριγιόν (115′ Σούζα), Σεαρά, Γέπες, Ροτέν, Κλεμέντ, Σαντόμ (83′ Μεντί), Παουλέτα (80′ Λουιντουλά), Ντιανέ.