Τις επαφές του με τον Πανιώνιο επιβεβαίωσε ο Νίκος Νιόπλιας, μετά τη λήξη της σημερινής αναμέτρησης της Εθνικής Ελπίδων με την ΠΓΔΜ, όπου το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πήρε τη νίκη με 3-1.
«Έχουν γίνει κάποιες επαφές με τον Πανιώνιο, αλλά δεν υπάρχει κάτι σίγουρο»
τόνισε χαρακτηριστικά ο τεχνικός των Ελπίδων, ο οποίος αποτελεί το «διακαή πόθο» του Κωνσταστίνου Τσακίρη, όσον αφορά τη θέση του προπονητή.
Εν τω μεταξύ, με πρόστιμο 750 ευρώ τιμώρησε η ΠΑΕ Πανιώνιος τον Φαμπιάν Εστογιάνοφ, λόγω της αδικαιολόγητης απουσίας του από την προπόνηση της Δευτέρας.
Τέλος σε φιλικό που έδωσε σήμερα η ομάδα της Νέας Σμύρνης αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Θρασύβουλο στο Κορωπί.
Τα γκολ της ομάδας του Γιώτη Σταματόποπουλου πέτυχαν οι Κουμορτζί στο 43΄ και Εκρά στο 75΄, ενώ για την ομάδα της Φυλής σκόραραν οι Κόζλεϊ στο 76΄ και Αμπράμοβιτς στο 86΄.
Στον εν λόγω αγώνα συμμετείχαν και οι δύο υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές Μάρτινς και Πέτιγκρου.