H AEK δυσκολεύτηκε την Κυριακή απέναντι στον Περαμαϊκό και χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή, προκειμένου να επικρατήσει με 2-1 σκορ.

Η ομάδα του Δέλλα, η οποία αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές στο σημερινό παιχνίδι, βρέθηκε να χάνει από το 20ο λεπτό, μετά το γκολ του Χατζηγιαννάκου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε όμως η ΑΕΚ έφερε το ματς στα ίσα στο 69ο λεπτό με απίστευτο σουτ του Πεταυράκη, ενώ πήρε το τρίποντο με εύστοχο πέναλτι του Ράμα.

Κίτρινες: Χατζηγιαννάκος (45′), Σαμαράς (56′), Ανάκογλου (75′), Ράμα (93′).

ΑΕΚ: Ντούνης, Τσουκαλάς, Τσουμάγκας (Ρόβας 65′), Τζανετόπουλος, Σταθάκης, Κέζος (Πλατέλλας 65′), Ράμα, Γροντής, Μούργκα (Ανάκογλου 54′), Παληαρούτας, Πεταυράκης.

Περαμαϊκός: Μώτος, Καραγιάννης, Ντούμπερετ, Σαμαράς, Ερρίκος, Κωνσταντίνου (Λαμπρινάτος 30′), Νταλάκος, Χατζηγιαννάκος, Δημγκιόκας, Δεμερτζής (Ιατρού 65′), Ανδριανόπουλος (Σεβάι 62′).