Μια πολύ σημαντική νίκη πήρε η Καλαμάτα στην έδρας της, επικρατώντας 2-0 της Βέροιας στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής κατηγορίας. Η «μαύρη θύελλα» έφτασε τους 29 βαθμούς και ξέφυγε έξι από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Στο 3’ ο Περέιρα άνοιξε το σκορ και το 2-0 διαμόρφωσε στο 75’ ο Ηλιόπουλος.
Το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:
Καλαμάτα-Βέροια 2-0
Αναγέννησης Καρδίτσας-Καστοριά 1/3
Καβάλα-Εθνικός
Πιερικός-Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα-Ιωνικός
Εθνικός Αστέρας-Αγροτικός Αστέρας
Καλλιθέα-Κέρκυρα
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣΚ Ολυμπιακός
Ηλυσιακός-Διαγόρας