Αν και αγωνίστηκαν χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς νίκησαν τους Ράπτορς και διατήρησαν το απόλυτο νικών στο εφετινό ΝΒΑ. Ο Έλληνας άσος δεν αγωνίσθηκε λόγω τραυματισμού στα πλευρά, αλλά τα «ελάφια» νίκησαν 124-109 την ομάδα του Τορόντο, φθάνοντας στο εντυπωσιακό 7-0, την ώρα που οι Καναδοί ηττήθηκαν για πρώτη φορά εφέτος.

Την ίδια ώρα, ακόμη μία ήττα υπέστησαν οι Λέικερς, που έχασαν με 124-120 από τους Τίμπεργουλβς στη Μινεσότα. Ο Τζίμι Μπάτλερ είχε 32 πόντους, ευστοχώντας σε πέντε τρίποντα στην τελευταία περίοδο, και ξεχώρισε από τους γηπεδούχους μαζί με τον Καρλ Άντονι Τάουνς, ο οποίος σημείωσε 25 πόντους, 16 ριμπάουντ και 4 τάπες. Ο ΛεΜπρον Τζέιμς είχε 29 πόντους, 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την πέμπτη ήττα της ομάδας του σε επτά ματς του ΝΒΑ.

Ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν με 34 πόντους οδήγησε τους Σπερς στο 113-108 επί των Μάβερικς στην παράταση. Ρεκόρ έκανε ο Λούκα Ντόντσιτς με 31 πόντους για το Ντάλας. Στο μεταξύ, οι Σίξερς επικράτησαν 113-92 των Χοκς με 21 πόντους, 12 ριμπάουντ και 9 ασίστ του Μπεν Σίμονς. Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έπαιξε για έξι λεπτά με την Ατλάντα μετρώντας 2 πόντους (1/2 δίποντα, 0/1 τρίποντο) και 1 ασίστ. Επίσης, οι Μπλέιζερς πέρασαν με 103-93 από την Ιντιανάπολις, ενώ δεύτερο ματς χωρίς τον τραυματία Αντόνιο Ντέιβις και δεύτερη ήττα και για τους Πέλικανς, 116-111 στο Ντένβερ.