Την απόσυρση της φανέλας με τον αριθμό 19, ανακοίνωσε η ΚΑΕ Άρης, ως ελάχιστο φόρο τιμής στη μνήμη του αδικοχαμένου Άλκη Καμπανού.
«Οι μέρες περνούν, αλλά ο νους ακόμα δε χωρά ότι ο Άλκης δεν είναι πια ανάμεσά μας, πληρώνοντας με τον πιο βάναυσο και απάνθρωπο τρόπο την αγάπη του για τον Άρη. Εκτός από τις υπόλοιπες δράσεις της, η ΚΑΕ Άρης θεωρεί υποχρέωσή της να μη φορέσει ποτέ ξανά καλαθοσφαιριστής της ομάδας τη φανέλα με το νούμερο 19, το οποίο παραπέμπει στην ηλικία στην οποία ο Άλκης έφυγε από τη ζωή», ανέφερε στην ανακοίνωση της η ΚΑΕ των «κιτρινόμαυρων».