Ο Ρόκο Λένι Ούκιτς υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την ΑΕΚ και πρόβαρε την φανέλα των «κιτρινόμαυρων» την οποία θα φορά για την σεζόν που έρχεται. Ο 31χρονος γκαρντ αναμένεται να αναχωρήσει τις επόμενες ώρες για την Γκράνισκα Γκόρα, προκειμένου να ενσωματωθεί στην προετοιμασία της «Ένωσης».
Η ανακοίνωση:
«Παίκτης της ΑΕΚ και τυπικά είναι από σήμερα (01/09) ο Ρόκο Λένι Ούκιτς.
Ο διεθνής Kροάτης γκαρντ συναντήθηκε πριν από λίγο με τον μεγαλομέτοχο της AEKB.C., Μάκη Αγγελόπουλο και κατόπιν υπέγραψε το συμβόλαιό του (διάρκειας ενός έτους) με τη «Βασίλισσα».
Ο Ούκιτς αναμένεται να ταξιδέψει τις επόμενες ώρες για το αθλητικό κέντρο όπου προετοιμάζεται η ΑΕΚ στην Κράνισκα Γκόρα».