Το φαβορί για την κατάκτηση του φετινού Champions League είναι η Μπάγερν Μονάχου, σύμφωνα με τον Μίκαελ Μπάλακ.
Συγκεκριμένα, ο Μπάλακ, ο οποίος έχει αγωνιστεί και στην Μπάγερν Μονάχου και στην Τσέλσι, είπε: «Η Μπάγερν είναι το φαβορί, το να παίζεις εντός έδρας έναν τέτοιο τελικό είναι τεράστιο πλεονέκτημα. Είναι πλεονέκτημα ψυχολογίας, που η Τσέλσι δεν μπορεί να αντισταθμίσει».
Όσο για το ποια ομάδα θα υποστηρίξει στον μεγάλο τελικό του Μονάχου, η απάντησή του ήταν μάλλον διπλωματική: «Έχω αγωνιστεί και για τους δύο συλλόγους για τέσσερα χρόνια, τα οποία ήταν τέλεια. Συνεπώς, υποστηρίζω και τις δύο ομάδες».
Επιμέλεια: Έλενα Φιντιάνη