Ισόπαλος χωρίς σκορ (0-0) έληξε ο αγώνα ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον ΟΦΗ, που διεξήχθη στους «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη είχε μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις να πάρει τη νίκη, όταν το σουτ του Τζάνη τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Κάρολ.

Μετά τη μεταξύ τους μοιρασιά, ο «Άγιαξ» της Ηπείρου έφτασε τους 11 βαθμούς, παραμένοντας κοντά στη διακεκαυμένη ζώνη, ενώ η ομάδα της Κρήτης έφτασε τους 20.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες στο παιχνίδι. Στο πρώτο 45λεπτο οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο δεν μπορούσαν να βρουν εύκολα τους διαδρόμους για την εστία του Κάρολ.

Πάντως η ομάδα του Αναστασιάδη είχε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-0 στο 36ο λεπτό, όταν ο Κώτσιος έπιασε την κεφαλιά, βλέποντας ωστόσο τον Βερόν να αποκρούει την μπάλα πάνω στην γραμμή.

Στην επανάληψη ο ΟΦΗ κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι, κάνοντας μάλιστα αισθητή την παρουσία του στα καρέ του Φεγκρούς, ο οποίος χρειάστηκε να επέμβει σε αρκετές περιπτώσεις για να κρατήσει ανέπαφη την εστία του.

Οι γηπεδούχοι πάντως είχαν την ευκαιρία να κατακτήσουν το τρίποντο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Τζάνης με ένα ευθύβολο σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κάρολ.