Από ένα βαθμό προσέθεσαν στη βαθμολογική τους συγκομιδή Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος, μετά το ισόπαλο 1-1 για την 5η αγωνιστική της Super League. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16’ με τον Πουλίδο, ενώ για τον Ατρόμητο το 1-1 σημείωσε στο 53’ ο Καραλής.

Πιο δυνατά στο παιχνίδι μπήκε ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος στην πρώτη του ουσιαστική ευκαιρία κατάφερε να πετύχει γκολ. Στο 16ο λεπτό ο Ροτζέριο εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά, ο Μιχαηλίδης έκανε αποτυχημένη έξοδο και ο Πουλίδο, αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Ατρόμητος στο 28’ είχε μια καλή στιγμή, όταν το σουτ του Μπρίτο πέρασε άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Αστέρας Τρίπολης άγγιξε και δεύτερο γκολ με τον Μιχαηλίδη να νικά τον Ροτζέριο σε τετ-α-τετ και στη συνέχεια να λέει «όχι» και στο σουτ του Κρις.

Στο 39’ σημειώθηκε μια περίεργη φάση με τον Σαρμιέντο να αποκρούει με κεφαλιά, τη μπάλα να βρίσκει στον Ρομπέρτο και να καταλήγει στο δοκάρι.

Το 1-1 έγινε στο 53’, καθώς η άμυνα των γηπεδούχων αδράνησε και ο Μπρίτο από τα αριστερά έβγαλε τη σέντρα για να ισοφαρίσει ο Καραλής με κεφαλιά.

Μέχρι το τέλος του αγώνα σημειώθηκε μόλις μια ευκαιρία με τον Ντεγκρά στο 77’ να αποκρούει με δυσκολία το πλασέ του Σαγκανόφσκι.