Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε ο ΠΑΟΚ τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Super League. Ο «δικέφαλος» επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στην «Τούμπα» και θα ξεκινήσει τα πλέι οφ έχοντας τέσσερις βαθμούς! Τα γκολ πέτυχαν οι Γεωργιάδης στο 68΄ και του Κατσουράνης στο 80΄.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε πολύ καλή απόδοση στο παιχνίδι. Με άξονα τον Ντε Βινσέντι οι παίκτες του Γιάννη Χριστόπουλου δημιούργησαν πολλά προβλήματα στην άμυνα του «Δικεφάλου» και θα μπορούσαν να ανοίξουν το σκορ στο 31΄, όταν μετά από λάθος του Κωνσταντινίδη ο Ίλιτς έστρωσε ωραία στον Λίλα, αλλά ο τελευταίος από το ύψος του πέναλτι δεν βρήκε στόχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δώνης έβγαλε τον Λόρενς και ανέβασε τον Κατσουράνη στα χαφ, αλλαγή που βοήθησε τον ΠΑΟΚ να διορθώσει πολλά από τα κακώς κείμενα του πρώτου 45λεπτου. Ο διεθνής μέσος είχε ένα καλό σουτ στο 48΄, το οποίο εξουδετέρωσε ο Φεγκρούς.

Ένα λεπτό αργότερα η κεφαλιά του Φωτάκη έφυγε λίγο έξω και στο 68΄, μετά από γύρισμα του Κατσουράνη και λάθος του Πάντου, ο Γεωργιάδης άνοιξε το σκορ. Στο 80΄ ο «Δικέφαλος του Βορρά» εξασφάλισε τους τρεις βαθμούς χάρη στην εξαιρετική προσωπική ενέργεια του Κατσουράνη, ο οποίος πήρε τη μπάλα στο χώρο του κέντρου, διέσχισε το μισό γήπεδο, μπήκε στην περιοχή και με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.