Ο Αντώνης Φώτσης οδήγησε την Αρμάνι Μιλάνο στο «διπλό» στη Βενετία σκοράροντας 22 πόντους και ο Γιάννης Μπουρούσης πρόσθεσε 11 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Η ομάδα της Βενετίας, του παλιού μας γνώριμου Αντρέα Ματσόν, ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι και προηγούταν στο πρώτο ημίχρονο. Η αντεπίθεση της Αρμάνι στο δεύτερο ήταν αρκετή για να της δώσει τη νίκη με 72-66 και να την διατηρήσει στη δεύτερη θέση μαζί με την έκπληξη του πρωταθλήματος, Μπιέλα.

Στην πρώτη θέση παρέμεινε η πρωταθλήτρια Σιένα, η οποία ίδρωσε στο Αβελίνο για να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα στην παράταση με 83-77 και τον Νίκο Ζήση να «γράφει» 33 λεπτά στο παρκέ με 6 πόντους και πρώτο βιολί τον Ιγκόρ Ρακόσεβιτς με 26 πόντους.

Σημαντική και η παρουσία του Μιχάλη Κακιούζη(14π.) στη νίκη της Κρεμόνα επί της Καζέρτα με 77-70 και στην προσπάθεια που κάνει να κρατηθεί στη βαθμολογία.