Με γκολ του Καπνίδη στις καθυστερήσεις ο Άρης επικράτησε 2-1 των Χανιών, ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Football League. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου ανέβηκε στη 2η θέση και βρίσκεται πίσω από την αήττητη Λαμία.

Μόλις στο 6′ ο Τσουκάνης εκτέλεσε φάουλ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ, ενώ δοκάρι είχε και ο Άρης στο 16’ με τον Ιντζίδη. Το σκορ άνοιξαν τα Χανιά στο 20’ με τον Ζέρη, ενώ για τους «κίτρινους» ισοφάρισε ο Τάτος με αριστερό πλασέ.

Ο Καπνίδης μπήκε στο γήπεδο στο 87’ και τέσσερα λεπτά μετά σκόραρε, χαρίζοντας στον Άρη τη νίκη.

Άρης (Νίκος Αναστόπουλος): Διούδης, Ιντζίδης, Ανάκογλου, Τζανακάκης, Ίλιτς, Τσουμάνης (67’ Τζιμπούρ), Μπαργκάν, Τάτος, Παυλίδης (87’ Καπνίδης), Ραούλ Μπράβο, Ντούνης (74’ Μιλούνοβιτς).

Χανιά (Θοδωρής Γκάτζιος): Αθανασίου, Ζέρης, Ηρακλής, Θεολόγου, Γκεμίσης (89’ Ζόρο), Φουρλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος (68’ Ντούμος), Σιάννης, Σταματής, Βαρούχας (56’ Νικολόπουλος).