Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή δυσκολία, ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 3-1 της Αναγέννησης Επανομής, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις του στη Football League.

Τα τρία γκολ του αγώνα μπήκαν στο πρώτο μέρος. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 7΄ με τον Στεφανίδη, αλλά στο 30΄ ο Τάσιο έκανε το 1-1 για την Αναγέννηση.

H χαρά των φιλοξενούμενων ωστόσο κράτησε για μόλις ένα λεπτό, αφού στο 31’ ο Βρούτσινα πέτυχε το 2-1 για τα «λιοντάρια», ενώ στις καθυστερήσεις ο Βουτσιάς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στο άλλο παιχνίδι που διεξήχθη την ίδια ώρα, ο Εθνικός Αστέρας επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 του Βύζαντα Μεγάρων, πανηγυρίζοντας την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Football League.

Τα γκολ των «ερυθρόλευκων» της Καισαριανής πέτυχαν οι Καούνος (10′) και  Νάστος (36’).

Οι συνθέσεις:

Πανσερραϊκός (Παύλος Δημητρίου): Γουμάγιας, Τριανταφύλλου Κ., Ορφανός (10′ Ντα Κόστα-53′ Ντιόγο), Μιλένκοβιτς, Σαλαμαστράκης, Γκόμεζ, Στεφανίδης (80′ Βουτσιάς), Ανάκογλου, Περπερίδης, Βρούτσινα, Παντελιάδης.

Αν. Επανομής (Αλέκος Βοσνιάδης): Φιρινίδης, Μαυροματίδης, Πεχλιβανίδης, Παπαζούδης (84′ Ναλμπάντης), Καρλάο, Γεωργιάδης (74′ Τζούνιορ), Καραμανλής, Γεωργίου (56′ Γκέσιος), Τάσιο, Τιάγκο, Δεινόπαπας.

Βύζας Μεγάρων (Νίκος Παντέλης): Κοτταράς, Μπέριος (46′ Ρούσσος), Γκούμας, Αρκουμάνης (85′ Πέτρου), Λίτσης, Σανόκο, Μωϋσίδης, Ουαταρά, Πλάτανος, Χριστοφιλέας, Σκαφτούρος.

Εθνικός Αστερας (Πέτρος Δημητρίου): Παναγιωτόπουλος, Παντίδος, Χωριανόπουλος, Καούνος, Πασάς, Νάστος, Γουσούλης, Λαμπρόπουλος, Χαϊκάλης, Αντονι, Σκαρτσίλας (79′ Μαστρογιάννης).