Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή δυσκολία, ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 3-1 της Αναγέννησης Επανομής, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις του στη Football League.
Τα τρία γκολ του αγώνα μπήκαν στο πρώτο μέρος. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 7΄ με τον Στεφανίδη, αλλά στο 30΄ ο Τάσιο έκανε το 1-1 για την Αναγέννηση.
H χαρά των φιλοξενούμενων ωστόσο κράτησε για μόλις ένα λεπτό, αφού στο 31’ ο Βρούτσινα πέτυχε το 2-1 για τα «λιοντάρια», ενώ στις καθυστερήσεις ο Βουτσιάς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Στο άλλο παιχνίδι που διεξήχθη την ίδια ώρα, ο Εθνικός Αστέρας επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 του Βύζαντα Μεγάρων, πανηγυρίζοντας την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Football League.
Τα γκολ των «ερυθρόλευκων» της Καισαριανής πέτυχαν οι Καούνος (10′) και Νάστος (36’).
Οι συνθέσεις:
Πανσερραϊκός (Παύλος Δημητρίου): Γουμάγιας, Τριανταφύλλου Κ., Ορφανός (10′ Ντα Κόστα-53′ Ντιόγο), Μιλένκοβιτς, Σαλαμαστράκης, Γκόμεζ, Στεφανίδης (80′ Βουτσιάς), Ανάκογλου, Περπερίδης, Βρούτσινα, Παντελιάδης.
Αν. Επανομής (Αλέκος Βοσνιάδης): Φιρινίδης, Μαυροματίδης, Πεχλιβανίδης, Παπαζούδης (84′ Ναλμπάντης), Καρλάο, Γεωργιάδης (74′ Τζούνιορ), Καραμανλής, Γεωργίου (56′ Γκέσιος), Τάσιο, Τιάγκο, Δεινόπαπας.
Βύζας Μεγάρων (Νίκος Παντέλης): Κοτταράς, Μπέριος (46′ Ρούσσος), Γκούμας, Αρκουμάνης (85′ Πέτρου), Λίτσης, Σανόκο, Μωϋσίδης, Ουαταρά, Πλάτανος, Χριστοφιλέας, Σκαφτούρος.
Εθνικός Αστερας (Πέτρος Δημητρίου): Παναγιωτόπουλος, Παντίδος, Χωριανόπουλος, Καούνος, Πασάς, Νάστος, Γουσούλης, Λαμπρόπουλος, Χαϊκάλης, Αντονι, Σκαρτσίλας (79′ Μαστρογιάννης).
Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής
Σάββατο (19/11)
Βύζας-Εθνικός Αστέρας 0-2
(10′ Καούνος, 36′ Νάστος)
Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Επανομής 3-1
(7′ Σταφανίδης. 31′ Βρούτσινα, 90+3′ Βουτσιάς – 30′ Τάσιο)
Πιερικός-Παναχαϊκή (17:00)
Πανθρακικός-Καλλιθέα
Ηρακλής Ψαχνών-Αναγέννηση Γιαννιτσών
Κυριακή (20/11)
Καλλονή-Αγροτικός Αστέρας (14:30)
Διαγόρας-Φωκικός (15:00
Πλατανιάς-Θρασύβουλος
Βέροια-Λάρισα (17:00)