Το ισόπαλο 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Hellas On Line στις Σέρρες, ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και τον Παναθηναϊκό. Οι δύο ομάδες παρατάχτηκαν με αρκετές απουσίες και δεν μπόρεσαν να σκοράρουν. Η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό του ΟΑΚΑ στις 4 Μαρτίου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δημιούργησαν τις ευκαιρίες για να σκοράρουν. Στο 4’ ο Γεωργιάδης για τους γηπεδούχους έχασε μεγάλη ευκαιρία, καθώς από κοντά δεν κατάφερε να σκοράρει, αφού ο Βαβρζίνιακ, στο πρώτο παιχνίδι του με την πράσινη φανέλα, έσωσε με προβολή την ομάδα του. Ο Παναθηναϊκός απάντησε στο 10’ με τον Σαλπιγγίδη να σουτάρει δίπλα από τα δοκάρια των Σερρών.

Στο 24’ ο Πολωνός αμυντικός του Παναθηναϊκού, λειτούργησε για άλλη μια φορά σωτήρια, καθώς με νέα επέμβαση «καθάρισε» τη δεύτερη σημαντική ευκαιρία του Πανσερραϊκού με πρωταγωνιστή τον Γκούρτσα. Στο 35’ ο Ζιλμπέρτο με κεφαλιά δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, με τις δύο ομάδες να δίνουν μάχη στη μεσαία γραμμή. Στο 64’ ο Γκούρτσας με σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ και αυτή ήταν η πιο σημαντική ευκαιρία του 45λεπτου, με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Κίτρινες κάρτες: Αμπουμπακαρί, Πιπίνης, Σιάκκας – Σπυρόπουλος

Πανσερραϊκός (Ούγκο Μπρος): Κηπουρός, Πιπίνης, Βοσκόπουλος, Καλλιμάνης (46΄ Γαλανόπουλος), Σιάκκας, Τάντιτς (67΄ Παπαδόπουλος), Παπάζογλου, Ανάκογλου, Αμπουμπακάρι, Γεωργιάδης, Γκούρτσας (72΄ Κωνσταντινίδης).

Παναθηναϊκός (Χενκ Τεν Κάτε): Τζόρβας, Βαβζίνιακ, Σπυρόπουλος, Βύντρα, Μουν, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Σιμάο, Γκάμπριελ (56΄ Καραγκούνης), Κλέιτον (46΄ Χριστοδουλόπουλος), Ρουκάβινα, Σαλπιγγίδης (69΄ Πετρόπουλος).