Σε έλεγχο για χρήση απαγορευμένων ουσιών υποβλήθηκε σήμερα, αμέσως μετά την πρόκρισή της στα ημιτελικά του διπλού σκιφ στην κωπηλασία, η Χριστίνα Γιαζιτζίδου.
Η Καστοριανή αθλήτρια δεν πρόλαβε να βγει απο τη βάρκα και μετέβη συνοδευόμενη στον χώρο του «ντόπιγκ κοντρόλ» στο κωπηλατοδρόμιο του Ίτον, για να δώσει δείγμα.
Η παγκόσμια πρωταθλήτρια χρειάστηκε να παραμείνει στη λίμνη Ντόρνι για περισσότερες απο δύο ώρες, ενώ η υπόλοιπη ελληνική αποστολή είχε ήδη αποχωρήσει για το κωπηλατικό χωριό.
Διαβάστε επίσης:
Προκρίθηκαν Γιαζιτζίδου και Τσιάβου,
Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 29 Ιουλίου 2012, 13:10
Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης