Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν το Σάββατο στους «Ζωσιμάδες» ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Πανθρακικός.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ (0-0) στο εθνικό στάδιο Ιωαννίνων, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Super League, σε ένα παιχνίδι πολύ κακό ποιοτικά, που γρήγορα θα… ξεχαστεί.

Μετά τη μεταξύ τους «μοιρασιά», ο «Άγιαξ» της Ηπείρου έφτασε τους 31 βαθμούς, παραμένοντας στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, ενώ το συγκρότημα του Δερμιτζάκη έχει έξι λιγότερους.

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

Τα πολλά λάθη και από τις δύο πλευρές κυριάρχησαν στο α’ ημίχρονο, σ’ ένα μετριότατο ματς. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν την κατοχή της μπάλας, όμως ο Πανθρακικός έπαιξε πιο οργανωμένα και ήταν αυτός που είχε και την ευκαιρία στο 31΄ να ανοίξει το σκορ, όμως το σουτ του Μουνάφο από καλή θέση, έφυγε άουτ.

Ανάλογο ήταν το σκηνικό και στο β’ ημίχρονο, με τη βροχή να κάνει ακόμη πιο δύσκολη την κατάσταση. Κακό ποδόσφαιρο, ελάχιστες καλές φάσεις και τον Πανθρακικό να χάνει και πάλι σημαντική ευκαιρία, όταν στο 71′ ο Φεγκρούς (που πήρε τη θέση του τραυματία Ταμπάση) απέκρουσε εξ επαφής την προβολή από κοντά του Παπαδόπουλου. Τα τελευταία λεπτά κύλησαν χωρίς κάτι το ιδιαίτερο κι έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς.