Ο Εθνικός και η Κέρκυρα διατήρησαν το απόλυτο μετά την ολοκλήρωση και της 2ης ημέρας στο πρωτάθλημα της Β` Εθνικής. Σήμερα, η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ επικράτησε 1-0 του Ιωνικού με γκολ του Burns στο 7ο λεπτό και έφτασε τους έξι βαθμούς, όσους και ο Εθνικός, ο οποίος χθες νίκησε 2-0 του Θρασύβουλου στο γήπεδο του Ελληνικού.

Ο Εθνικός Αστέρας με γκολ του Guey στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, νίκησε 1-0 την Καλαμάτα στην Καισαριανή, ενώ και ο ΟΦΗ, στην επιστροφή του στο «Γεντί Κουλέ», νίκησε 1-0 τον Αγροτικό Αστέρα, με τέρμα του Pesic στο 84ο λεπτό.

Στην αναμέτρηση αυτή, οπαδός των γηπεδούχων αμέσως μετά την επίτευξη του τέρματος, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκε στον Jevtovic, με αποτέλεσμα ο αγώνας να διακοπεί για περίπου 40 λεπτά.