Δύο εκτελέσεις πέναλτι και τρία δοκάρια δεν ήταν αρκετά, προκειμένου η ΑΕΚ να μπορέσει να πάρει τους πολυπόθητους τρεις βαθμούς. Η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς έμεινε στο 0-0 με τον Λεβαδειακό στη Βοιωτία και έχασε άλλους δύο πολύτιμους βαθμούς, μένοντας πολύ πίσω στην κούρσα του τίτλου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕΚ ψάχνει ακόμα την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ ο Ντούσαν Μπάγεβιτς στην δεύτερη εμφάνισή του στον πάγκο της ΑΕΚ δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης.

Στο πρώτο μέρος και οι δύο ομάδες δεν εντυπωσίασαν με την εμφάνισή τους. Οι μοναδικές ευκαιρίες σημειώθηκαν από τους παίκτες της ΑΕΚ. Στο 9’ ο Μπασινάς και στο 17’ ο Ενσαλίβα επιχείρησαν να σκοράρουν με σουτ, αλλά οι προσπάθειές τους δεν ανυσήχησαν ιδιαίτερα τον πολύ καλό Μπλάζιτς.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός ανέβηκε. Μάλιστα στο 49’ η ομάδα του Μπάγεβιτς έχασε μια πολύ μεγάλη διπλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Ο Ενσαλίβα με σουτ τράνταξε το δοκάρι του Μπλάζιτς, ενώ στην επαναφορά ο Τζιμπούρ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα για δεύτερη φορά στο δοκάρι.

Ο Λεβαδειακός αντέδρασε και στο 54’ ο Σάχα πρόλαβε με έξοδο τον Ντιμπαλά, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Κιάσσος από πολύ πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ.

Η Ένωση, καθώς τα λεπτά περνούσαν, έδειχνε την επιθετικότητά της και στο 74’ ο Κυργιάκος με κεφαλιά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπλάζιτς, ενώ στο 77’ ένα ξαφνικό σουτ του Τζιμπούρ έξω από την περιοχή, σταμάτησε για Τρίτη φορά στο δοκάρι του Λεβαδειακού.

Στο 89’ ο Τζιμπούρ κέρδισε πέναλτι. Ο Μαντούκα ανέλαβε την εκτέλεση, ο Μπλάζιτς απέκρουσε και ο Τζιμπούρ πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο διαιτητής έδωσε επανάληψη. Τη δεύτερη φορά ο Μπασινάς πήρε ρόλο εκτελεστή, αλλά ο Μπλάζιτς απέκρουσε, με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Κίτρινες κάρτες: Μπλάζιτς, Λεονάρντο, Κατσιακογιάννης, Τζωρμπατζάκης – Ενσαλίβα, Μπασινάς

Λεβαδειακός (Μόμτσιλο Βούκοτιτς): Μπλάζιτς, Εμεράν, Τζωρμπατζάκης, Τριποτσέρης, Ζησόπουλος, Κιάσσος, Γκεοργκίεφ (65΄ Λεονάρντο), Ανδράλας, Μπούσι (54΄ Κατσικογιάννης), Μπασαλά, Ντιμπαλά.

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Καφές, Μαϊστόροβιτς, Ενσαλίβα (65΄ Μαντούκα), Μπασινάς, Πλιάτσικας, Μπλάνκο (80΄ Εντίνιο), Λαγός, Πελετιέρι (36΄ Τζιμπούρ), Κυργιάκος, Σκόκο.