Επιχείρηση προσγείωσης από τον Γιώργο Δώνη στους ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ, εν όψει της σαββατιάτικης αναμέτρησης με την Κέρκυρα στο νησί των Φαιάκων.
Ο τεχνικός του «δικέφαλου του Βορρά» έκρουσε τον κώδωνα του κινδύνου, λέγοντας ότι η νησιωτική ομάδα θα παραταχθεί με αμυντικούς σκοπούς, προσπαθώντας να τους καταστρέψει το παιχνίδι.
«Όπως έπαιξε η ΑΕΚ, έτσι θα παίξει και η Κέρκυρα, οπότε θα αντιμετωπίσουμε τις ίδιες δυσκολίες» ανέφερε μεταξύ άλλων ο 43χρονος τεχνικός, δείχνοντας σε βίντεο αρκετές φάσεις από το ματς με τους «κιτρινόμαυρους» και επισημαίνοντας τα λάθη που έγιναν.
Επιμέλεια: Γιώργος Περράκης