Μετά νίκη επί του Λιχτενστάιν, η εθνική Ελπίδων επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα στο πλαίσιο των προκριματικών για το Euro 2017, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας από την Ουγγαρία με 2-1.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις του α’ μέρους με τον Καλμάρ να νικά τον Καπίνο και να πετυχαίνει γκολ.

Oι παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη έφτασαν στην ισοφάριση και τα κατάφεραν στο 75ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιωαννίδη.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Μπεζέ, ο οποίος βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην ελληνική περιοχή και σκόραρε.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ: Νάγκι (46′ Μπάναϊ)- Χάνγκια, Λενζέρ, Κότσις, Κετσκές, Μπέζε, Μερβό, Σάλαϊ (82′ Μπομπάλ), Κάλμαρ, Γκέρα, Φοργκάτς (61′ Βάργκα).

ΕΛΛΑΔΑ: Καπίνο – Κωνσταντινίδης, Χουχούμης (83′ Γιαννούλης), Βούρος, Ρισβάνης, Τζανετόπουλος, Σιώπης, Μασούρας (58′ Βέργος), Φούντας, Μαυρίας, Ιωαννίδης.