Η Εθνική Παίδων ηττήθηκε με 1-0 από την Αγγλία, στο δεύτερο αγώνα της στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που διεξάγεται στο Λιχτενστάιν και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.
Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα για την ομάδα των Βόκολου-Παχατουρίδη στο 2ο όμιλο (σ.σ.: έχασε στην πρεμιέρα και από την Τουρκία με 3-1), η οποία έβαλε ταφόπλακα στις ελπίδες της για πρόκριση, αφού το εισιτήριο για τα ημιτελικά της διοργάνωσης παίρνουν οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου.
Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι πέτυχε ο Μπάρκλεϊ στο 35΄. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ομοσπονδιακός προπονητής, Λεωνίδας Βόκολος, αναγκάστηκε από το πρώτο ημίχρονο να κάνει δύο αλλαγές λόγω τραυματισμών του Μπουγαΐδη και του Καπίνο.
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου μας, η Τουρκία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Τσεχία, φτάνοντας τους τέσσερις βαθμούς.
Την πρωτοπορία στον όμιλο έχει η Αγγλία με έξι βαθμούς σε δύο αγώνες, τρίτη είναι η Τσεχία με ένα βαθμό, ενώ η Ελλάδα βρίσκεται στην τελευταία θέση χωρίς πόντο.
Ελλάδα: Καπίνο (40΄ Γιαννίκογλου), Λυκογιάννης, Ρουγκάλας, Μπουγαΐδης (12΄ Καραγκούνης), Φουρλάνος, Διαμαντάκος, Αριανούτσος (52΄ Σταφυλλίδης), Μαρινάκης, Καϊμακαμούδης, Μαυριάς, Κατίδης
Αγγλία: Τζόνστον, Πιλάτος, Γκάρμπατ, Κόντι, Τσάλομπαχ, Γουΐσντομ, Κιν (73΄ Γουΐλιαμς), Αφόμπε (51΄ Χαλ), Μακ Εχραν (80΄+1 Θορν), Μπάρκλεϊ, Γουΐκαμ
* Στον 1ο όμιλο, η Γαλλία νίκησε 1-0 την Πορτογαλία και η Ισπανία 4-0 την Ελβετία.