Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Καλλιθέα και Πιερικός, μετά το ισόπαλο 1-1, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 28’ με γκολ του Νούτσου, ενώ ο Πιερικός απάντησε στο 72’ με τον Τσιγιάννη να χρίζεται σκόρερ.
Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής:
Καλλιθέα-Πιερικός 1-1
ΠΑΣ Γιάννινα-Καστοριά 1/2
Εθνικός Αστέρας-Καλαμάτα
Απόλλων Καλαμαριάς-Καβάλα
Ηλυσιακός-Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαγόρας-Εθνικός
Κέρκυρα-Βέροια
Αγροτικός Αστέρας-Ιωνικός
ΑΣΚ Ολυμπιακός Βόλου-Ατρόμητος 2/2