Με το σκορ στο 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Άρη και τον Πανθρακικό, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με γκολ του Κάσες στο 6’ και το 27’, ενώ ο Άρης απάντησε με γκολ του Μανιά στο 23’ και του Τσουμάνη στο 62’.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ

Το ξεκίνημα για τον Πανθρακικό ήταν εξαιρετικό. Μόλις στο 6΄ο Κάσες με ατομική προσπάθεια άνοιξε το σκορ. Από την άλλη, ο Άρης στη μοναδική φάση που δημιούργησε ισοφάρισε σε 1-1 με σκόρερ τον Μιχάλη Μανιά στο 23ο λεπτό.

Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ. Τέσσερα λεπτά μετά ο Κάσες με νέο σόλο σκόραρε για δεύτερη φορά και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα της Κομοτηνής. Ο Άρης βρήκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 62’. Ο Ουντότζι πέρασε την κάθετη στον Τσουμάνη, ο οποίος σκόραρε και χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του.

Άρης (Ζόραν Μιλίνκοβιτς): Διούδης, Οικονομόπουλος, Πουλίδο (37’ Κύργιας), Τάτος, Αγγελούδης (57’ Σταυρόπουλος), Ουντότζι, Τσουμάνης (79′ Μαργαρίτης), Μανιάς, Ψυχογιός, Ηρακλής, Έλσνερ

Πανθρακικός (Άκης Μάντζιος): Σέρεμετ, Λαδάκης (79’ Μερίνο), Ιγκόρ, Χρήστου, Μπαϊκαρά, Κάσες (74’ Ζεκίνια), Τζανής (52’ Εμπόου), Ντιόγκο, Παπαγεωργίου, Ζος, Σαρακατσάνος

Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης