Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Βέροια και Καβάλα, μετά το ισόπαλο 1-1 στο παιχνίδι, που ολοκλήρωσε την 25η αγωνιστική της Β’ Εθνικής. Η «Βασίλισσα του Βορρά» άνοιξε το σκορ στο 80′ με τον Μπαχράμη, αλλά στις καθυσερήσεις του αγώνα ο Μίλτος Σαπάνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε και χάρισε το βαθμό στους «Αργοναύτες».

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι στην Κέρκυρα, οι Φαίακες αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με τον ΠΑΣ Γιάννενα. Μετά το τέλος του αγώνα οι οπαδοί των δύο ομάδων εισέβαλλαν στον αγωνιστικό χώρο και συγκρούστηκαν μεταξύ τους, αλλά και με την αστυνομία. Αιτία ήταν η ισοφάριση της ομάδας της Ηπείρου, που ήρθε στις καθυστερήσεις, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντάσιου. Ο ίδιος παίκτης στο 12’ είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα του, αλλά η Κέρκυρα με τέρματα του Σίλβα στο 43’ και το 46’ πήρε το προβάδισμα με 2-1.

Ο δεύτερος Ατρόμητος, κέρδισε 1-0 στο Περιστέρι την Αναγέννηση Καρδίτσας, με γκολ του Μπρίτο στο 24’ και έφτασε τον ΠΑΣ στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 54 βαθμούς.

Στην Καστοριά, η τοπική ομάδα ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Εθνικό. Στο 73’ ο Παπαδόπουλος πέτυχε το 1-0, ενώ στο επόμενο λεπτό ισοφάρισε για τους Πειραιώτες ο Σιαλμάς. Ισοπαλία, αλλά με 2-2, ήταν το τελικό αποτέλεσμα και στο παιχνίδι του Ιωνικού με τον Πιερικό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με τους Αποσκίτη (27’) και Γκονζάλες (43’), αλλά ο Πιερικός ισοφάρισε με γκολ των Θάνου (57’) και Μαρτίνεζ (84’)

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο Αγροτικός Αστέρας με τους Μπεκιάρη (27’) και Τσουκαλίδη (74’) κέρδισε 2-0 στον Εύοσμο την Καλαμάτα, ενώ με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε ο ΑΣΚ Ολυμπιακός του Εθνικού Αστέρα. Σκόρερ για τους Βολιώτες ήταν οι Ροζάλες (67’ πέναλτι) και Ιωάννου (70’).

Ο Απόλλωνας Καλαμαριάς κέρδισε εκτός έδρας με 2-1 τον Ηλυσιακό. Οι Πόντιοι με τους Παπαδόπουλο (31’ πεναλτι) και Γιάννου (44’) προηγήθηκαν 2-0, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Πουλάκο στο 72ο λεπτό.

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής Διαγόρας και Καλλιθέα αναδείχθηκαν ισόπαλοι, χωρίς γκολ.