Σε πέμπτο παιχνίδι θα λύσουν τις διαφορές του Μαρούσι και Πανελλήνιος. Οι «Ολυμπιονίκες» στο τέταρτο ματς της σειράς των «μικρών» τελικών της Α1 επικράτησαν 86-79 και ισοφάρισαν σε 2-2 στις νίκες. Ο τελευταίος αγώνας θα γίνει την Τρίτη στην έδρα του Αμαρουσίου, στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Ο Πανελλήνιος κατάφερε να βρίσκεται μπροστά στο σκορ σε όλα τα δεκάλεπτα και σχετικά πήρε μια νίκη, χωρίς να ανησυχήσει ιδιαίτερα από το Μαρούσι, το οποίο ήταν πολύ άστοχο. Μέχρι το ημίχρονο με ηγέτη τον Μπλάκνεϊ οι «Ολυμπιονίκες» έφτασαν στο +15 (49-34).

Στο τρίτο δεκάλεπτο το Μαρούσι βελτιώθηκε και στο 26’ μείωσε στους 8 πόντους με το σκορ στο 60-52, ενώ στις αρχές του τελευταίου δεκάλεπτου διαμορφώθηκε στο 70-63. Από εκεί και πέρα δύο τρίποντα από τους Μπλάκνεϊ και Παπαμακάριο έγειραν την πλάστιγγα υπέρ του Πανελλήνιου, ο οποίος επικράτησε με το τελικό 86-79.