Με τρεις επιθετικούς αναμένεται να παρατάξει ο εκλέκτορας της Εθνικής Βραζιλίας, Λουΐς Φελίπε Σκολάρι τη «σελεσάο» στον αυριανό φιλικό αγώνα με την Ιταλία, στη Γενεύη.
Αυτοί θα είναι οι Χουλκ, Νεϊμάρ και Φρεντ, ενώ ο Κακά θα μείνει στον πάγκο και θα χρησιμοποιηθεί στη διάρκεια της αναμέτρησης.
Αριστερός μπακ θα είναι ο Λουΐς Φιλίπε, ενώ το μοναδικό ερωτηματικό αφορά στο ποιος από τους Τιάγκο Σίλβα και Ντάντε θα πλαισιώσει τον Νταβίντ Λουΐς στα στόπερ.
Ο «Φελιπάο» ανακοίνωσε την αρχική ενδεκάδα, την οποία εκτός των προαναφερόμενων θα συνθέσουν οι Ζούλιο Σέζαρ, Ντάνι Άλβες, Φερνάντο, Ερνάνες και Όσκαρ.
Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης