Από ένα βαθμό μοιράστηκαν στο «Γκούντισον Παρκ» Έβερτον και Γούλβς, μετά το ισόπαλο 1-1 για την 9η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Γιουρόπα Λιγκ, η οποία έφτασε τους έντεκα βαθμούς, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 76’ από γκολ του Κέβιν Ντόιλ, αλλά κατάφερε να διασώσει στο 88’ το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη σε γκολ του Μπιλιαλεντίνοφ, μετά από σέντρα του Τζο.

Στα τελευταία λεπτά, ο Τιμ Χάουαρντ πραγματοποίησε δύο καλές επεμβάσεις και κράτησε το αποτέλεσμα, ενώ οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μαϊερχόφερ στις καθυστερήσεις.

Έβερτον (Ντέιβιντ Μόγιες): Χάουαρντ, Χίμπερτ (46’ Αϊγεγκμπένι), Γιομπό, Ντεστέν, Μπέινς, Όσμαν (77’ Φελαϊνί), Ρόντγουελ, Χάιτινγκα, Μπιλιαλεντίνοφ, Κέιχιλ, Σαχά (73’ Τζο).