Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Γ’ Εθνικής ανάμεσα στον ΠΑΟ Ρουφ και την Παναχαϊκή, οι οποίοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3 σε ένα παιχνίδι πλούσιο από γκολ και συγκινήσεις.

Η ομάδα της Αχαΐας στο 28’ πήρε προβάδισμα στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρόμαντσουκ, ωστόσο το συγκρότημα του Πέτρου Μίχου απάντησε με γκολ των των Καλογέρη (30’), Θεοδωρόπουλου (40’) και Μαραγκουδάκη (70’), κάνοντας 3-1.

Οι Αχαιοί ωστόσο στα τελευταία λεπτά με τέρματα των Κυβελίδη στο 87’ και Τριχιά στις καθυστερήσεις κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Στον Βόρειο όμιλο ο Μακεδονικός επικράτησε με 1-0 στην έδρα της Αναγέννησης Σερρών, ενώ ο ΠΑΟΝΕ στραβοπάτησε στην έδρα του (0-0)  απέναντι στην Αναγέννηση Επανομής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική:

Νότιος όμιλος

Ζάκυνθος-Παναιγιάλειος 1-0, Σαρωνικός Αίγινας-Αίας Σαλαμίνας 0-1, ΠΑΟ Ρουφ-Παναχαϊκή 2005 3-3, Ασπρόπυργος-Αγία Παρασκευή 1-0, Πλατανιάς Α.Ο.-Ατσαλένιος 1-1, Παναργειακός-Κόρινθος 0-0, Κεραυνός Κερατέας-Βύζας 3-1, Χαϊδάρι-Καλλιθέα 1-2,

Ρεπό: Ολυμπιακός Χερσονήσου

Βόρειος όμιλος

Κοζάνη-Βισαλτιακός Νιγρίτας  2-1, Πυρσός Γρεβενών-Θερμαϊκος 1-0, Τρίκαλα-Βέροια 1-0, ΠΑΟΝΕ-Αναγέννηση Επανωμής 0-0, Αναγέννηση Γιαννιτσών-Εθνικός Φιλιππιάδας 2-0, Αναγέννηση Σερρών-Μακεδονικός 0-1, Καστοριά-Δόξα Κρανουλας 0-0, Εορδαϊκός-Νίκη Βόλου 1-0,

Ρεπό: Φωκικός