Χωρίς νικητή έληξαν τα δύο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής στον Βόρειο όμιλο της Γ’ Εθνικής.
Στα Τρίκαλα η ομώνυμη ομάδα παραχώρησε λευκή ισοπαλία (0-0) στην πρωτοπόρο Αναγέννηση Επανομής, ενώ χωρίς τέρματα έληξε και η αναμέτρηση των Γιαννιτσών με τον Μακεδονικό.
Από εκεί και πέρα, τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Θερμαϊκός, ο οποίος επικράτησε με 1-0 στην έδρα της Κοζάνης, ενώ με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε και η Βέροια στα Γρεβενά επί του τοπικού, Πυρσού.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η εν λόγω αναμέτρηση διεκόπη για μερικά λεπτά, καθώς προκλήθηκε ένταση, μετά την αποβολή του ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων, Μπουτογιάννη.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Βισαλτιακός-Φωκικός 2-1
(13’Πεχλιβανίδης, 20’ πεν. Ελευθεριάδης-52’ πεν. Νουτσκόφσκι)
Καστοριά-Νίκη Βόλου 0-1
(74’Μαυρουδής)
Οδυσσέας Αναγέννησης-Δόξα Κρανούλας 1-0
(63’Γαϊδαρτζής)
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Μακεδονικός 0-0
ΠΑΟΝΕ-Εθνικός Φιλιππιάδας 1-1
(73’Λεπτοκαρύδης-75’Κοσμάς)
Τρίκαλα-Αναγέννηση Επανομής 0-0
Πυρσός Γρεβενών-Βέροια 0-1
(32’Αστράουσκας)
Κοζάνη- Θερμαϊκός 0-1
(10’Πλατάκης)
**Ρεπό ο Εορδαϊκός