Νικήτρια με 3-2 σκορ αναδείχθηκε η Εθνική Νέων επί της αντίστοιχης της Γαλλίας σε φιλική αναμέτρηση, που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο της Ιεράπετρας.
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τους «τρικολόρ», ωστόσο δεν κατέθεσε τα όπλα, καταφέρνοντας να γυρίσει το παιχνίδι, με τέρματα των Κωνσταντινίδη (53΄), Ιωαννίδη (87΄) και Σουνά στις καθυστερήσεις.
Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν εκ νέου το μεσημέρι της Πέμπτης (14:30), στο ίδιο γήπεδο.
Η σύνθεση της εθνικής μας: Μπάρκας, Κωνσταντινίδης (65΄ Σουνάς), Χουχούμης, Γούτας, Δημητρίου (76΄ Ζηγογιάννης), Σιώπης, Μυστακίδης (46΄ Δώνης), Παναγιωτούδης (65΄ Κλης), Σούκιας, Παπαδημητρίου (73΄ Ιωαννίδης), Αλμπάνης (73΄ Γιαννιτσάνης).
Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης