Παρά τα τεράστια οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει η Καλλιθέα, υπερβάλλοντας εαυτόν πήρε παλικαρίσια πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Hellas On Line.

Η ομάδα του Σταθόπουλου επικράτησε με 4-3 των Τρικάλων στο πέναλτι, με την κανονική διάρκεια και την παράταση να λήγει ισόπαλη με 1-1.

Η πρόκριση των «γαλάζιων» βέβαια φέρει… φαρδιά πλατιά την υπογραφή του τερματοφύλακά τους, Χρήστου Αθανασόπουλου, ο οποίος απέκρουσε δύο πέναλτι.

Στον αντίποδα, μοιραίος για την ομάδα της Θεσσαλίας ήταν ο Καρράς, που στο τελευταίο πέναλτι έστειλε την μπάλα άουτ.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 24′ με τον Τσάνα, ωστόσο τα Τρίκαλα στη συνέχεια ισορρόπησαν το παιχνίδι, χάνοντας μάλιστα σημαντική ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 37΄.

Μετά από σύγχυση στα καρέ των γηπεδούχων, ο Κουτρουμπής βρήκε την μπάλα με το χέρι, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να καταλογίσει πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων.

Πάντως οι Θεσσαλοί διαμαρτυρήθηκαν σε αυτή τη φάση για το γεγονός ότι ο διαιτητής Βρακάς δεν έδειξε κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή, η οποία θα ήταν η δεύτερη στο παιχνίδι.

Την «εσχάτη των ποινών» ανέλαβε να εκτελέσει ο Ένοκ, ο οποίος όμως έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασόπουλου.

Ό,τι δεν μπόρεσε ο Ενόκ το πέτυχε στο 83′ ο Διαμάντης, ο οποίος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.