Δεν κατάφερε ο Πανιώνιος να διευρύνει το σερί των θετικών αποτελεσμάτων στην Ευρωλίγκα. Οι “κυανέρυθροι” ηττήθηκαν στο Μιλάνο με 77-73 και υποχρεώθηκαν στην τρίτη τους ήττα στον τέταρτο όμιλο της διοργάνωσης. Παράλληλα, η Αρμάνι έφτασε στην πρώτη της νίκη στη διοργάνωση.

Ο Πανιώνιος μπήκε “ζεστός” στον αγωνιστικό χώρο, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 10’, χάνοντας με 18-17. Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα του Αλεξάνταρ Τριφούνοβιτς συνέχισε να είναι κοντά στο σκορ και μάλιστα πήγε προηγούμενος στο ημίχρονο με 38-36. Στην τρίτη περίοδο οι Νεοσμυρνιώτες έκαναν ένα σερί 6-0 και πήραν κεφάλι στο σκορ με 44-40, αλλά η Μιλάνο με σερί 11-0 στο τέλος της περιόδου αντέστρεψε την εις βάρος της κατάσταση και προηγήθηκε με 62-56.

Στον επίλογο του αγώνα ο Μάιλς πέτυχε τρίποντο και ολοκλήρωσε ένα σερί 10-0 για τον Πανιώνιο, το οποίο δε φάνηκε αρκετό, αφού οι Ιταλοί βρήκαν τις λύσεις σε άμυνα και επίθεση και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με 77-73.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 36-38, 62-56, 77-73

Αρμάνι Μιλάνο (Πιέρο Μπούκι): Σανκαρέ 4, Χόκινς 18, Τόμας 10 (2), Χολ 14 (4), Ρόκα 16, Μορντέντε 2, Μπουλέρι 4, Βιτάλι 7 (1), Μπέαρντ 2, Κατελίνας.

Πανιώνιος (Αλεξάνταρ Τριφούνοβιτς): Τσβέτκοβιτς 10, Μπάξτερ 15, Ραΐσεβιτς 14 (2), Μάιλς 16 (2), Καλαμπόκης 7, Ζορόσκι 8 (2), Ξανθόπουλος, Γιαννούλης, Γεωργαλής, Κένταλ 3, Νίκολιτς.