Στην κορυφή της βαθμολογίας στην Football League «σκαρφάλωσε» ο Θρασύβουλος, μετά τη νίκη του με 2-0 επί των Τρίκαλων στο παιχνίδι, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής.
H ομάδα του Μανίκα, αν και δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, πήρε τελικά τη νίκη, χάρη σε γκολ των Παπαζούδη (40′) και Ζώνα (55′).
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Θρασύβουλος (Αντώνης Μανίκας): Σιδεράκης, Κολοτούρος, Ζώνας, Παπαζούδης, Μουστόγιαννης (79′ Βαλεριάνος), Κατσίκης (88′ Τσούτσουρας), Κακαράς, Παληγεώργος, Μίχος, Λανγκλέ (67′ Καρράς), Ζαχαρόπουλος.
Τρίκαλα: (Σάββας Παντελίδης): Πουρής, Ριζογιάννης, Σαββίδης, Χρήστου (7′ λ.τ Μπουκουβάλας), Κοντογουλίδης, Ρούσεφ, Μπριλάκης, Τελκίνσκι, Ντοΐκιτς (66′ Σπασόγεβιτς), Μπαριέντος (53′ Μίνγκας), Στεπάνοβιτς.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:
Σάββατο 25/9
Θρασύβουλος-Τρίκαλα 2-0
(42′ Παπαζούδης, 56′ Ζώνας)
Κυριακή 26/9
16:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ηλιούπολη
16:00 Δόξα Δράμας-Διαγόρας
16:00 Βέροια-Εθνικός
16:00 Εθνικός Αστ.-Ιωνικός
16:00 Αναγ. Καρδίτσας-Πανθρακικός
16:00 ΟΦΗ-Καλλιθέα
Δευτέρα 27/9
16:00 Παναιτωλικός-Λεβαδειακός
18:00 Πιερικός-Αγροτικός Αστέρας