Η Παναχαϊκή ήταν η μεγάλη κερδισμένη της 24ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Football League 2.

Οι Αχαιοί, με γκολ του Κυβελίδη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, επικράτησαν με 2-1 στην Κόρινθο επί της ομώνυμης ομάδας και εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο την ήττα του Πλατανιά.

Η ομάδα του Καβακά γνώρισε ήττα-σοκ με 2-1 από τον ΑΟΧ στο τοπικό ντέρμπι των Χανίων (στο 96′ ο Δρακάκης πέτυχε το νικητήριο γκολ για τους «μπλε») και είδε το πατρινό συγκρότημα να την πιάνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στην Παναχαϊκή, πάντως, κουτί κάθισε και η ισοπαλία (1-1) στα Μέγαρα ανάμεσα στον Βύζαντα με τη μέχρι σήμερα δεύτερη του πίνακα Ρόδο.

Ολυμπιακός Χερσονήσου-Πανηλειακός 0-1

Δεν θα γίνουν οι αγώνες Ασπρόπυργος-Κεραυνός Κερατέας και Αίας Σαλαμίνας-Αγία Παρασκευή.