Από ένα βαθμό προσέθεσαν στη συγκομιδή τους Ρούμπιν Καζάν και Ίντερ, μετά το μεταξύ τους 1-1 στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ.

Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός για τους πρωταθλητές Ρωσίας στη διοργάνωση, αφού στην πρεμιέρα είχαν χάσει με 3-1 από την Ντιναμό στο Κίεβο, ενώ για τους Ιταλούς η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία μετά το 0-0 με τη Μπαρτσελόνα στο «Σαν Σίρο».

Οι πρωταθλητές Ρωσίας προηγήθηκαν στο 11’ με καταπληκτικό γκολ του Ντομίνγκες, αλλά οι «νερατζούρι» απάντησαν στο 27΄ με κεφαλιά του Στάνκοβιτς. Τρία λεπτά αργότερα, μάλιστα, η ομάδα του Μουρίνιο έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ, αλλά το σουτ του Μπαλοτέλι σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Ο νεαρός άσος της Ίντερ άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες για 30’ λεπτά, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 60ο λεπτό.

Κίτρινες κάρτες: Καραντενίζ – Σάμουελ, Μπαλοτέλι, Μαϊκόν

Κόκκινες κάρτες: 60΄ Μπαλοτέλι

Ρούμπιν Καζάν (Κούρμπαν Μπέρντιεφ): Ριζικοφ, Νάβας, Σαρόνοφ, Ανσάλντι, Σαλουκβάτζε, Ριαζάντσεφ, Σέμακ, Νομπόα, Καραντενίζ, Ντομίνγκες (86΄ Κασάεφ), Μπουκάροφ.

Ίντερ (Ζοσέ Μουρίνιο): Ζούλιο Σέζαρ, Μαϊκόν, Σάμουελ, Λούσιο, Κίβου, Ζανέτι, Στάνκοβιτς, Καμπιάσο (80΄ Βιεϊρά), Μαντσίνι (64΄ Κουαρέσμα), Ετό, Μπαλοτέλι.