Υγιεινό περίπατο έκανε στο κολυμβητήριο του Αλίμου ο Ολυμπιακός απέναντι στο Καλαμάκι, επικρατώντας των γηπεδούχων με 15-2, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α1 πόλο των ανδρών.
Οι «ερυθρόλευκοι» καθάρισαν το παιχνίδι με συνοπτικές διαδικασίες (προηγούνταν με 9-0 στο ημίχρονο) και με αυτό το τρίποντο και παρέμειναν μόνοι στην κορυφή της βαθμολογίας.
Τα οκτάλεπτα: 0-6, 0-3, 2-3, 0-3.
Τα γκολ:
ΚΑΛΑΜΑΚΙ: Βασιλόπουλος 1, Κουνδουράκης 1.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μπλάνης 2, Κόλιανιν 2, Μουρίκης 2, Κολόμβος 2, Κατρουτζανάκης 2, Δελακάς 1, Μάζης 1, Χατζηκυριακάκης 1, Φουντούλης Ι. 1, Σχίζας 1.
Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης