Δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα η ΤΣΣΚΑ στη Μόσχα, προκειμένου να κερδίσει με 93-61 τον Πανιώνιο, σε παιχνίδι για την 7η αγωνιστική της Ευρωλίγκα. Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα κατέκτησε την έκτη της νίκη στον όμιλο και οδηγεί την κούρσα με 13 βαθμούς, υποχρεώνοντας παράλληλα τον Πανιώνιο στην τέταρτη ήττα του.

Η ΤΣΣΚΑ παρά την απουσία του Ραμούνας Σισκάουσκας δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα και μετέτρεψε το παιχνίδι σε υπόθεση για ένα. Από την αρχή, οι Ρώσοι επέβαλαν το ρυθμό τους και βρίσκονταν στο 10’ μπροστά στο σκορ με 29-17.

Στο ημίχρονο, η ΤΣΣΚΑ ξέφυγε με 19 πόντους 50-31, ενώ στο τέλος της τρίτης περιόδου “καθάρισε” τη νίκη, κερδίζοντας με 70-41. Στην τελευταία περίοδο, οι Ρώσοι δεν έριξαν το ρυθμό τους και έκλεισαν με 93-61, έχοντας τους Σμόντις, Λόρμπεκ, Λάνγκτον, Κριάπα και Μόρις με διψήφιο αριθμό πόντων.

Τα δεκάλεπτα: 29-17, 50-31, 70-41, 93-61

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Έτορε Μεσίνα): Ζήσης 9 (1), Κεϊρού 3 (1), Σμόντις 15 (2), Λόρμπεκ 13, Ζαβρασένκο 2, Βορόντσεβιτς 3 (1), Λάνγκντον 14 (2), Σβεντ 7 (1), Καούν, Κριάπα 14, Πλάνινιτς 3 (1), Μόρις 10 (1).

Πανιώνιος (Αλεξάνταρ Τριφούνοβιτς): Ξανθόπουλος 1, Τσβέτκοβιτς 13 (2), Ζορόσκι 10, Γεωργαλής, Δρελιώζης, Καλαμπόκης 2, Μάιλς 7, Ραίτσεβιτς 2, Κένταλ 4, Μπάξτερ 7, Ντικούδης 15.