Η Παρί Σεν Ζερμέν κέρδισε για δεύτερη φορά την Τσέλσι στη φάση των «16» του Champions League και προκρίθηκε πανηγυρικά στην προημιτελική φάση της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης. Οι Παριζιάνοι κέρδισαν 2-1 τους «μπλε» στο «Στάμφορντ Μπριτζ» και επανέλαβαν το σκορ του πρώτου αγώνα.
Η Παρί του Λοράν Μπλαν αιφνιδίασε τους Λονδρέζους και άνοιξε το σκορ στο 16’ με τον Ραμπιό, ενώ για την Τσέλσι απάντησε άμεσα ο Ντιέγκο Κόστα, ο οποίος ισοφάρισε στο 27ο λεπτό. Στο 67’ ο ηγέτης της Παρί Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 2-1, έβαλε τέλος στα όνειρα των Άγγλων και έδωσε στην ομάδα του την πρόκριση.
Τσέλσι – Παρί Σεν Ζερμέν 1-2 (ERT1, OTE Sport 2)
Γκολ: 27′ Ντιέγκο Κόστα – 16′ Ραμπιό, 67′ Ιμπραΐμοβιτς
Κίτρινες κάρτες: Φάμπρεγκας, Μίκελ, Ιβάνοβιτς – Ραμπιό, Μότα, Ματουιντί
Κόκκινες κάρτες: –
Τσέλσι: Κουρτουά, Αθπιλικουέτα, Ιβάνοβιτς, Κέιχιλ, Κένεντι, Φάμπρεγκας, Μίκελ, Πέδρο, Ουίλιαν, Αζάρ (77′ Όσκαρ), Ντιέγκο Κόστα (60′ Τραορέ).
Παρί Σεν Ζερμέν: Τραπ, Μαρκίνιος, Νταβίντ Λουίς, Τιάγκο Σίλβα, Μάξουελ, Μότα, Ματουιντί (87′ Φαν ντερ Βιλ), Ραμπιό, Λούκας Μόουρα (77′ Παστόρε), Ντι Μαρία (82′ Καβάνι), Ιμπραΐμοβιτς.