Ο Τάσος Μπακασέτας οδήγησε την Τραμπζονσπόρ στη νίκη 2-1 επί της Πεντικσπόρ για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τουρκίας. Αρχικά ο διεθνής μεσοεπιθετικός εκτέλεσε στο 3ο λεπτό το κόρνερ, από το οποίο προήλθε το πρώτο γκολ της ομάδας από την Τραπεζούντα, το οποίο σημείωσε με κεφαλιά ο Πολ Ονουάτσου.

Στη συνέχεια ο αρχηγός της εθνικής Ελλάδας «έγραψε» το 2-0 στο 27΄ με εκτέλεση φάουλ. Οι παίκτες που είχαν στηθεί στο τείχος πήδηξαν για να αποκρούσουν ενδεχόμενο «ψηλό» σουτ του Μπακασέτα, ωστόσο ο άσος της Τραμπζονσπόρ έστειλε χαμηλά την μπάλα.

Αυτή «βρήκε» σε παίκτη που είχε ξαπλώσει στο χορτάρι για να αποκρούσει «χαμηλή» εκτέλεση του φάουλ, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα της Πεντίκσπορ, η οποία μείωσε στο 36΄ με τον Εντρι Τσεκίτσι.

Ο Μπακασέτας αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης, ο Ταξιάρχης Φούντας πέρασε στον αγώνα στο 68ο λεπτό, αντικαθιστώντας τον Τρεζεγκέ, ενώ ο Δημήτρης Κουρμπέλης ήταν εκτός αποστολής.