Μακριά από τα γνωστά στάνταρ έμεινε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, στην ήττα με 110-87 που γνώρισαν οι Μπακς στο Ντιτρόιτ.

Στο εν λόγω ματς ο Έλληνας άσος τραυματίστηκε στο μάτι, γεγονός που ήταν απόρροια του σκληρού παιχνιδιού των γηπεδούχων, που κράτησε τον αστέρα του Μιλγουόκι εκτός αγώνα για 10 λεπτά.

Σημειώνεται, ωστόσο, ότι ο τραυματισμός του Αντετοκούνμπο δεν εμπνέει ανησυχία.

Στο διάστημα που αγωνίστηκε ο Giannis στην αναμέτρηση με τους Πίστονς σημείωσε 11 πόντους (4/10 δίποντα, 1/3 τρίποντα), πήρε 3 ριμπάουντ και έδωσε 2 ασίστ. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Μιλγουόκι ο Μπλέντσο με 19 πόντους, ενώ για τους νικητές ήταν ο Τζόνσον με 19 πόντους.

Από εκεί και πέρα, καλή ήταν η παρουσία του Τάιλερ Ντόρσεϊ στη νίκη των Χοκς με 107-102 επί των Πέισερς στην Ατλάντα.

Ο 22χρονος γκαρντ στα 19 λεπτά που αγωνίστηκε σημείωσε 4 πόντους (0/1δίποντα 1/4τρλίποντα, 1/2βολές), μάζεψε 6 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, είχε 1 κόψιμο και 2 λάθη. Κορυφαίος για την ομάδα της Ατλάντα ήταν ο Κόλινς με 16 πόντους και 7 ριμπάουντ.