Η Τορίνο άφησε πίσω της την ήττα από την Ίντερ (1-0) και πραγματοποιωντας την καλύτερή της εφετινή εμφάνιση έκανε… φύλλο και φτερό τη Φιορεντίνα, συντρίβοντάς τη με 4-0, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Serie A.

Η «γκρανάτα», η οποία είναι σε ανοδική πορεία, μετρώντας τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, καθάρισε τον αγώνα μέσα σε 13 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, όταν σημείωσε τα τρία απ’ τα τέσσερα τέρματά της.

Ο Σίνγκο στο 19′ έδωσε προβάδισμα στην Τορίνο, για να ακολουθήσουν άλλα δύο γκολ από τον Μπρέκαλο στο 23′ και στο 31′, τελειώνοντας ουσιαστικά τη… σεμνή τελετή στο «Stadio Olimpico».

Ο Σανάμπρια στο 56′ διαμόρφωσε το τελικό 4-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των γηπεδούχων.