Η Βαλένθια έχασε την ευκαιρία να απομακρυνθεί απο τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας του ισπανικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, καθώς την Κυριακή παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 1-1 στην ουραγό Γρανάδα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 45΄ με τον Καρσέλα Γκονσάλες, αλλά μολις δύο λεπτά μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Νάνι (47΄) ισοφάρισε για τις «νυχτερίδες», που όμως άφησαν… ημιτελή την ανατροπή.

Aπό εκεί και πέρα η Σοσιεδάδ συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της στο ισπανικό πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας με 3-1 της Σπόρτινγκ Χιχόν και πανηγύρισε την 4η διαδοχική νίκη της.

Η Σοσιεδάδ προηγήθηκε με τον Πριέτο στο 19΄, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Κοπ στο 28΄. Στο 51΄ ο Θουρουτούθα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Βάσκους και στο 57΄ο Μαρτίνεθ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.