Το πρώτο του γκολ στο MLS με τους Λος Άντζελες FC πέτυχε ο Γκάρεθ Μπέιλ στο νικηφόρο παιχνίδι (2-0) επί της Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι.

Ο Μπέιλ, ο οποίος μπήκε στο 65ο λεπτό αντικαθιστώντας τον Κουαντού Οπόκου, σκόραρε στο 83ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος μια αντεπίθεση στην οποία συνεργάστηκε με τον Αράνγκο, κάνοντας εύστοχο σουτ, μόλις μπήκε στο περιοχή.

Ο Ουαλός διεθνής επιθετικός έκανε το ντεμπούτο του με τους Λος Άντζελες την περασμένη εβδομάδα απέναντι στο Νάσβιλ.

Το άλλο γκολ των νικητών το σημείωσε ο Κολομβιανός Κριστιάν Αράνγκο (56’), ο οποίος βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα, έχοντας πετύχει επτά γκολ στις τελευταίες οκτώ αγώνες και εννέα στο σύνολο.

Στο ματς ξεκίνησε ο Ιταλός αμυντικός Τζόρτζιο Κιελίνι, με τους Λος Άντζελες, που βρίσκονται στην κορυφή της Δυτικής Περιφέρειας με 45 βαθμούς.