Υπερήφανος για την παρουσία του ΑΠΟΕΛ στο Europa League, εμφανίστηκε ο προπονητής της κυπριακής ομάδας Τόμας Κρίστιανσεν, σε δηλώσεις του μετά την ήττα (1-0) από την Άντερλεχτ στις Βρυξέλλες.

«Ξέραμε ότι ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μία καλή ομάδα. Χρειαζόταν να μπούμε με περισσότερη σοβαρότητα στο παιχνίδι στα πρώτα είκοσι λεπτά, αλλά κάναμε αρκετά λάθη ειδικά στην άμυνα. Τα τελευταία 15 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, βελτιωθήκαμε, αποκτήσαμε κατοχή. Μου άρεσε η ομάδα το δεύτερο ημίχρονο, αλλά αντιμετωπίσαμε μία δύσκολη ομάδα που άξιζε να πάρει την πρόκριση.

Είμαι περήφανος για την ομάδα, αλλά και για τους φιλάθλους που μας ακολούθησαν σε όλους τους εκτός έδρας αγώνες», είπε ο Δανός προπονητής του κυπριακού συλλόγου.