Η Ζαλγκίρις Κάουνας λίγο ελειψε να κάνει την έκπληξη της 8ης αγωνιστικής της Euroleague και να φύγει με το «διπλό» απο την Μόσχα.

Η λιθουανική ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ για 30 λεπτά αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο υπέκυψε στην κλάση και την εμπειρία των παικτών της ΤΣΣΚΑ, που πήραν την νίκη με 95-86.

Από πλευράς γηπεδούχων που αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Νάντο ντε Κολό, κορυφαίος ήταν ο Μίλος Τεόντοσιτς με 25 πόντους και 5 ασίστ .

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 40-41, 67-69, 95-86

To ροζ φύλλο στη Γαλατά

Η Γαλατάσαραϊ ήταν η νικήτρια στον «εμφύλιο» με την Νταρουσάφακα, επικρατώντας με 85-81. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη στην διοργάνωση για την ομάδα του Αταμάν, που αγωνίστηκε χωρίς τους Αμερικανούς Σμιθ και Ντέντμοντ λόγω τιμωρίας τους για πειθαρχικό παράπτωμα. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Πλάις με 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 37-38, 65-55, 85-81