Προτείνει ο Ba-bet-o (κατά κόσμον Μπάμπης Παπαφιλιππάκης)

Καλησπέρα σας… Ημέρα Europa League η σημερινή, καθώς διεξάγονται οι επαναληπτικοί αγώνες της προημιτελικής φάσης, οι οποίοι αναμένεται να είναι πλούσιοι σε συγκινήσεις.

Το εισιτήριο για τα ημιτελικά δείχνει να κρατάει σφιχτά στα χέρια της η Βασιλεία, καθώς στο πρώτο παιχνίδι απέναντι στη Βαλένθια είχε επικρατήσει με 3-0 σκορ.

Δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε αν οι «νυχτερίδες» θα μπορέσουν στον σημερινό αγώνα ρεβάνς να κάνουν την ολική ανατροπή, κλέβοντας το εισιτήριο από τους Ελβετούς, ωστόσο αναμένουμε να μπουν δυνατά στο παιχνίδι, ψάχνοντας ένα γρήγορο γκολ.

Δεδομένης της δυναμικής του «Μεστάγια» και κάποιων ελλείψεων με τις οποίες θα παραταχθούν οι φιλοξενούμενοι θα προτείνουμε σε αυτό το παιχνίδι το «1 ημίχρονο-1 τελικό» σε απόδοση 2.10.

Συνεχίζουμε με το παιχνίδι στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» ανάμεσα στη Σεβίλλη και την Πόρτο, όπου τα πράγματα είναι ρευστά, καθώς το 1-0 υπέρ των «δράκων» στο πρώτο ματς δεν προεξοφλεί κάτι στη μάχη της πρόκρισης.

Οι Σεβιγιάνοι στην έδρα τους είναι σαφώς ισχυρότεροι και θα προσπαθήσουν να επιτεθούν, εντούτοις και οι Πορτογάλοι παίζουν εξαιρετικά το παιχνίδι των αντεπιθέσεων και είναι ικανοί να σκοράρουν. Έτσι σε αυτό το ματς θα πάμε με τη μεσοβέζικη επιλογή των 2-3 γκολ.

Παράλληλα με τη βασική μας δυάδα θα ρίξουμε και μερικά ευρώ σε δύο «ημίχρονα-τελικά».

Πιο συγκεκριμένα, στα άλλα δύο παιχνίδια από το Europa League, όπου η Γιουβέντους και η Μπενφίκα έχουν αποκτήσει προβάδισμα πρόκρισης έναντι των Λυών και Αλκμάαρ αντίστοιχα, μετά τη νίκη τους με 1-0 στο πρώτο ματς θα προτείνουμε τις νίκες των γηπεδούχων από το δεύτερο ημίχρονο.

Τόσο η «βέκια σινιόρα» όσο και οι «αετοί» της Λισαβόνας ξέρουν να διαχειρίζονται τα παιχνίδια στην έδρα τους και δεν είναι απίθανο να «χτυπήσουν» στο δεύτερο ημίχρονο, δεδομένου ότι έχουν τον πρώτο λόγο για την πρόκριση και ως εκ τούτου δεν υπάρχει λόγος να ρισκάρουν, υπό τον φόβο να δεχτούν γκολ.

Oπότε θα ρισκάρουμε και στα δύο αυτά ματς με το «Χ ημίχρονο 1 τελικό».