Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ο Άρης και ο Εργοτέλης, οι οποίο αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League.

Οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν στο 14΄ με τέρμα του Ακόστα, ωστόσο η ομάδα του Καραγεωργίου ισοφάρισε στο 31΄ με τον Κατσικοκέρη.

Αρκετά καλό ρυθμό είχε ο αγώνας στο πρώτο μέρος, ωστόσο οι καλές φάσεις για τις δυο ομάδες μπροστά από τις δύο εστίες ήταν ελάχιστες.

Πάντως οι δύο «μονομάχοι» αποδείχθηκαν αρκετά εύστοχοι στις λιγοστές ευκαιρίες που δημιούργησαν, κι έτσι σημειώθηκαν δύο τέρματα στο πρώτο 45λεπτό στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Η ομάδα του Μασάδο πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 14ο λεπτό με τον Ακόστα, ο οποίος μετά από μία πολύ καλή συνεργασία με τον Καπετάνο, με πλασέ έκανε για λογαριασμό των γηπεδούχων το 1-0.

Η απάντηση της ομάδας του Ηρακλείου ωστόσο δεν άργησε να έρθει. Πιο συγκεκριμένα στο 31ο λεπτό το συγκρότημα του Νίκου Καραγεωργίου κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τέρμα του Κατσικοκέρη.

Στην επανάληψη τόσο ο Άρης όσο και ο Εργοτέλης δημιούργησαν αρκετές καλές ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, με σημαντικότερη αυτή των γηπεδούχων στο 84’, όταν ο Φατί σημάδεψε το δοκάρι του Πίρσον.

Παρ’ όλα αυτά μέχρι το τέλος του αγώνα το μόνο που άλλαξε ήταν οι αριθμητικές ισορροπίες στο ματς, καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ολίσε του Εργοτέλη.