Η ΑΕΚ τα βρήκε σκούρα απέναντι στον Ηλυσιακό, ωστόσο εντέλει κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 σκορ στο ΟΑΚΑ, πετυχαίνοντας ακόμη μια νίκη στο πρωτάθλημα της Football League 2.

To γκολ που χάρισε το πολύτιμο τρίποντο στην «Ένωση» το σημείωσε στο 81ο λεπτό η χρυσή αλλαγή του Δέλλα, ο Βασίλης Τσεβάς.

Ο Έλληνας επιθετικός λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με εντυπωσιακή κεφαλιά λύτρωσε την ομάδα του.

Ηλυσιακός (Παπασπύρου): Νικολάου, Μητσόπουλος, Ιωαννίδης, Σίσκος, Καραπιπέρης, Αμανατίδης, Φλέγκας, Στρατάκης, Τζώρτζης, Κολοβός (Φίπε 58′), Καμπάς.

ΑΕΚ (Δέλλας): Βούρας, Αργυρίου (Τσεβάς 80′), Πεταυράκης, Κορδέρο, Τσιρίλο, Σταθάκης, Γεωργέας, Ντακόλ, Πόποβιτς (Γροντής 53′), Πλατέλλας, Ανάκογλου.